Dziewczyny, bądźmy zmianą, której świat potrzebuje.
Jestem dziś bardzo zainspirowana kobiecą energią.

Avatar
5 ”min”

Jestem dziś bardzo zainspirowana kobiecą energią za sprawą @perspektywy_women_in_tech, w którym miałam okazję uczestniczyć, a na który namówiła mnie @pauli.kf.

Pierwsza moja myśl:

Nie, nie moja bajka, nie znam się na tech, nawet rolek na INSTA za bardzo nie umiem robić itp.
Na szczęście gremlina nie posłuchałam i poszłam.

I owszem, spotkanie dotyczyło branży tech. Ale nie miało to tak wielkiego znaczenia, jak fakt, że rzeczywiście promowało ideę solidarności kobiet.

Od rana czuć było ducha buntowniczek, wojowniczek i niekoniecznie grzecznych dziewczynek. Takich, które nie boją się wyruszać na podbój świata.

I sama obecność w tym gronie niezmiernie mnie wzruszyła, ale też utwierdziła w tym, że siostrzeństwo ma znaczenie.

Że głos kobiet staje się słyszalny, mimo, że żyjemy dziś w kraju, w którym nasze prawa są nagminnie łamane. I że tej zmiany na szczęście nie da się już zatrzymać.

Inspirujące spotkania z kobietami zostawiły mi w głowie wiele myśli.

  • Naprawdę nie ma na co dłużej czekać z odkładaniem życia na później, kiedy już będziemy „lepiej przygotowane, mądrzejsze…”
  •  „Speak Up, Be a Role Model”: Zabierajmy głos i bądźmy wzorem dla innych kobiet, nasz głos ma znaczenie i pora, byśmy w to w końcu uwierzyły
  • „Be a Rebel Girl! obalajmy stereotypy, twórzmy nowe zasady, róbmy coś, co ma znaczenie, przejmujmy kontrolę i zainspirujmy innych do działania!
  •  „Be True to You”: Bądźmy wierne sobie i śmiało dążmy do swoich celów! ❤️pamiętajmy o naszych prawdziwych pasjach, wartościach i celach.
  • Budujmy autentyczne relacje, wspierajmy się nawzajem
  •  „Be Your Own Compass, Embrace Change, and Find Your Own Path🚀słuchajmy swojego wewnętrznego głosu i kierujmy się swoimi wartościami.
  • Nauczmy się prosić o pomoc.

Spotkałam dziś, ale też w życiu, wiele niezwykłych, młodszych czasem ode mnie o dwie dekady – dziewczyn.

Pewnych siebie, asertywnych, niebojących się mówić głośno o swoich prawach i podążać swoją ścieżką z odwagą. Jestem za to ogromnie wdzięczna, bo właśnie od takich osób uczę się najwięcej.

Girls, bądźmy zmianą, której świat potrzebuje (dziś pewnie bardziej niż kiedykolwiek)