Kognitywistyka – moja nowa miłość. A ta co znowu wymyśliła?

Avatar
5 ”min”

🧠A ta co znowu wymyśliła?

Ano coaching kognitywny😲

Zawsze byłam typem poszukiwacza. Pewnie stąd ta antropologia i ciągłe poszerzanie perspektyw. Odkrywanie i przekraczanie granic. We własnym rozwoju osobistym i zawodowym.

Od kiedy weszłam bardziej w tematy coachingowe (w #laboratoriumpsychoedukacji), ale też na własnej terapii-czułam, że najwięcej do zrobienia jest zawsze z naszym upartym jak osioł umysłem. Który, jak się przyczepi do jakichś ograniczających nas myśli, to bardzo trudno puszcza.

Znacie to?

I to odkrywanie naszego umysłu coraz bardziej mnie korciło. Psychologię pozytywną i neuronaukę rozwijałam na HSA. Ale czułam, że jeszcze czegoś mi brak. Może takiego połączenia nauki o procesach myślowych i naszym postrzeganiu świata z praktyką?

Dlatego ostatnie miesiące 2023 r. spędziłam na mega intensywnej nauce kognitywistki (176 godz!), która właściwie łączy to wszystko, co naprawdę mnie interesuje w rozwoju osobistym i w pracy z klientkami.

Zajmuje się badaniem, jak nasz umysł przetwarza informacje, jak zapamiętujemy i jak potem podejmujemy decyzje. To nic innego jak eksploracja tajemnic naszych funkcji poznawczych (procesy myślowe, percepcja, język i emocje), które kształtują naszą codzienną rzeczywistość.

A no właśnie!

Kognitywistka łączy naukę z praktykę. I ta praktyka miała dla mnie kluczowe znaczenie. Bo nie chodzi tylko o to, by wiedzieć, jakie nam nasz umysł figle płata, ale jak z nich skutecznie wyjść. By żyło nam się po prostu lżej.

By wiedzieć, jak rozwijać nowe umiejętności oraz kształtować pozytywne nawyki myślowe.

Kognitywistka pomaga zrozumieć siebie lepiej.

Nasze myśli tworzą nasza rzeczywistość, czyż nie?

Dlatego dzielę się z Wami tą wiadomością. Bo się mega cieszę, że moja droga zawodowa została wzbogacona o wiedzę z tego zakresu. Teraz, mam nadzieję, osoby z którymi pracuję-też na tym skorzystają.

#instytutkognitywistyki-ogromne dzięki za tę wspólną podróż💙

A Wam kochani będę o tej praktyce opowiadać na You Tube już od następnego miesiąca.

Może też sobie skorzystacie?

Idzie nowe 🎉