La vie est belle

Avatar
5 ”min”

La vie est belle.

Było miło, ale się szybko skończyło to majówkowanie.

I pewnie wiele z Was dziś z takim rozdwojeniem jaźni ten nowy tydzień zaczyna. Jedną nogą tu, już w rzeczywistości, a drugą jeszcze tam, w weekendowych wspomnieniach.

I ja dziś trochę w tych wspomnieniach też zostanę. Miałam pisać o życiowych zakrętach, ale jakoś tak mnie słońce nastroiło, że ku jasnej stronie mocy się kieruję. A co tam. O problemach jeszcze zdążymy.

Bo wiadomo, że jak majówka to zatrzymanie. Chwila dla siebie. Dla bliskich. Nie bliskich. Jak tam kto lubi i woli.

👉A mnie zachwyciła ponownie filozofia la dolce vita. Kraje śródziemnomorskie mają to pewnie we krwi. Słońce im pomaga. To nie tylko zatrzymywanie się, ale faktyczne cieszenie się życiem.

💙Możemy się od nich uczyć, jak żyć pięknie. Jak wyjmować czasem kijek z tyłka i się na chwilę zapomnieć. Wystawić buzię do słońca. Napić wina. Uśmiechnąć do nieznajomych. Zjeść słodkiego glutenowego croissanta. Wypić espresso, gapiąc się w niebo lub lazurowe morze. Pośmiać do rozpuku. Powdychać zapachy. Poczuć smaki. Zapomnieć na chwilę o dietach. O powinnościach. I po prostu niespiesznie pobyć.

I to jest moim zdaniem jednak sztuka, umieć się tak naprawdę ucieszyć życiem.

👉Możemy się na szczęście jej nauczyć. Jak?

Dzięki uważności, obecności i naszej gotowości do dostrzegania piękna. W tym, jak spędzamy czas z bliskimi, jak delektujemy się smakiem, jak doceniamy piękno przyrody. Ale wymaga to jednak od nas przekierowania uwagi od ciągłego narzekania. Zamartwiania. Muszenia. Od wyrzutów sumienia, że nie można tak po prostu „nic nie robić”. Bo to i tamto.

A guzik. Można.

I pewnie, że czasem życie nie jest piękne. Ale jednak często jest i warto to świadomie zauważyć i docenić.

👉Dlatego życzę nam wielu momentów takiego prawdziwego ucieszenia się życiem. Świadomego dostrzeżenia, że la vie est belle.

Nawet przez chwilę. Uśmiechnij się do nieznajomych. Zrób coś, czego dawno nie robiłaś, bo sobie odmawiałaś przyjemności. Poszukaj swojej chwili radości.

💙Pocelebrujmy czasami to nasze życie, bo naprawdę mamy tylko jedno.