Praktyka, Pani!

Avatar
5 ”min”

Praktyka, Pani!

Błądź, ucz się, rozwijaj się.

👉Dziś będzie o sekrecie uczenia się poprzez działanie, a nie tylko samo czytanie i oglądanie.

No bo tak. Rozwój osobisty jest dziś odmieniany przez wszystkie przypadki. Półki w księgarniach z tej dziedziny uginają się pod ciężarem mądrych książek.

Czasem zwariować można od tych wszystkich rad, zaleceń, kroków, motywacji…

💙W teorii wszyscy jesteśmy dobrzy. No wiemy prawie wszystko. Tylko teoria to niestety za mało.

Liczy się tylko wtedy, jeśli przetestujesz ją w realnym świecie. Doświadczysz jej. Poczujesz. Zrobisz. Tylko wtedy będziesz wiedziała (i czuła na własnej skórze), czy ta teoria działa czy jednak wcale nie działa. 👉Tak naprawdę to w działaniu jest moc, nie w teoriach i poradnikach.

Bo nawet jeśli ich przeczytasz tysiące, ale nic z tą wiedzą nie zrobisz, to choćby skały…. nic się nie zmieni. No niestety‼️ „Jeśli chcesz mieć coś, czego nigdy nie miałaś, musisz zrobić coś, czego nigdy nie robiłaś”-niestety zgadzam się z Th. Jeffersonem.

W świecie teorii łatwo jest się zatracić w labiryntach abstrakcji. Prawdziwe wyzwanie tkwi jednak w przeniesieniu tych wszystkich naszych myśli (bo my WIEMY) na grunt rzeczywistości (by je poczuć).

To właśnie tutaj, w realnym świecie, teorie są poddawane próbom. Tu, gdzie każde nasze działanie ma konsekwencje, a każdy błąd to lekcja. Sama wiedza to za mało. Tylko praktyka sprawia, że wiedza nabiera mocy.

💙Tylko realne życie jest naszym najlepszym nauczycielem. To tam sprawdzają się bądź nie wszystkie nasze przeczytane mądrości.

👉Testuj więc swoje teorie, ucz się na własnych doświadczeniach. Wstawaj i upadaj. Bo tylko tak możesz naprawdę odkryć, kim jesteś i co jest możliwe. W książce Ci nie powiedzą, kim jesteś. Odpowiedź jest w Tobie i Twoich tylko doświadczeniach. To tam uczysz się siebie.

No to pytanie na ten tydzień do refleksji:

  • 👉Jak mogę być dziś bardziej otwarta na nowe, może też zaskakujące dla mnie, doświadczenia?

  • 👉Co mogę zrobić dziś inaczej?

Pięknych odkryć. I odwagi do testowania siebie w realu.