Projekt Dobrego Życia Gosi Ohme.

Avatar
5 ”min”

Ha! Miałam sobie odpocząć od ostatnich pożegnań i posłuchać o tym, jak dobrze żyć💙

Dostałam kolejną już porcję łez wzruszenia. Przypadków nie ma, więc pewnie tak miało być na spotkaniu #projektdobregożycia #ohme.

To, co najbardziej mnie wzruszyło to fakt, że mogę wczorajszy wieczór podsumować tymi samymi słowami, którymi sama siebie podsumowałam w niedzielę na ostatnim spotkaniu z moją grupą ze studiów. A mianowicie, że moja droga do siebie to historia o odwadze bycia autentycznym. Opiekowania się sobą i swoimi pragnieniami. Odwadze wzięcia odpowiedzialności za życie. Droga trudna, rzadziej przemierzana. Pełna strat (sic!) i rozczarowań. Ale to jedyna droga do „dobrego życia”. Naszego własnego życia.

Podzielę się z Wami „złotymi myślami”, które sobie wczoraj wzięłam od gości. Które są ważne w kontekście poszukiwania tego naszego dobrego życia.

Gosia Ohme: Dobre życie nie zawsze jest dobre. Często jest trudne. Bo wymaga wzięcia pełnej za nie odpowiedzialności wobec siebie i innych. Bo to też życie pełne strat. Nic nie jest nam dane raz na zawsze.

Joanna Flis: Życie dobre wymaga odwagi. Do popełniania błędów. Do zapłacenia ceny za naszą autentyczność. Do stania w prawdzie przed samą sobą, obok swoich zasobów, ale i ograniczeń. Odwagi do wyjścia na „arenę życia”, gdzie często nikt nam braw bił nie będzie. W dobrym życiu nie chodzi, by było ono najlepsze, ale o to, by było nasze. Zadawajmy sobie pytania o to, co jest dla mnie ważne? A nie pytania: jaka mam być, by inni mnie kochali?

Olga Kozierowska: Dobre życie to życie niezależne. Także finansowo.„Każda kobieta powinna mieć swoją portmonetkę i swoje tajemnice”🙃No i zdanie: „NIE WIEDZIAŁAM, ŻE SIĘ NIE DA, WIĘC ZROBIŁAM” sobie chyba wydrukuję. Aha, i jeszcze: zawsze jest czas na spełnianie marzeń.

Robert Rutkowski: Nasze marzenia są często zakopane głęboko w nas. Jednak warto pogrzebać, by się do nich dostać. Miłość jest wszędzie. To my często bywamy na nią ślepi.

Kasia Miller: Nie bójmy się żyć. Nie bójmy się bać. Wykreślmy ze słownika zdanie: A co ludzie powiedzą? ZMIANA TO JEST STAĆ SIĘ TYM, KIM SIĘ JEST. Gdzie ja siebie czuję, jako ja.

Opowiadajmy więc historię tego, kim jesteśmy, całym naszym sercem💙