Śpij Kochanie, śpij.

Avatar
5 ”min”

💙Śpij, Kochanie, śpij…

Jesteście wyspani? Czy notorycznie niedospani?

Ja staram się przejść z grupy drugiej do pierwszej, ale.

No właśnie. Ale. Nie mam czasem czasu spać. Głupio, nie? A jednak jestem przekonana, że nie jestem sama.

A snu niestety potrzebujemy jak wody i powietrza. Czy nam się to podoba czy nie, jest to jedna z najważniejszych naszych potrzeb. I pewnie im szybciej przestaniemy szukać wymówek, tym lepiej dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Czasem, zamiast wymyślać setki powodów, czemu czujemy się tak czy owak źle (coś nas boli, denerwuje, stresuje…), może warto najpierw położyć się spać?

No i znowu to samo. Niby łatwo, a jak trudno.

Ba nasza kultura chwali nas nie za spanie, tylko za „zaliczanie” Dociskanie…No sorry, samo się nie zrobi. A potem wiadomo. Czujemy się gorzej. Układ nerwowy podgrzany do czerwoności, a my przyczyn naszego złego samopoczucia szukamy wszędzie, tylko nie w tym, że za mało śpimy.

No magia! Ale jeśli ktoś, tak jak ja, dopiero się uczy dłużej spać, wyjście z tego błędnego koła nie jest łatwe.

👉Bo gdzie to zmieścić? Te medytacje, jogi, ćwiczenia, czas dla siebie, czas z rodziną, przyjaciółmi, na obowiązki, pracę…? No czasu na sen w naszych grafikach nie starcza. A jednak!!! Sen ważniejszy.

Więc chyba zadanie na dziś dla tych z nas, co to śpią za mało, by jednak poszukać w ciągu dnia dodatkowe 30 min. Dobra-15 też ok. Ale jednak, by nie zwariować, spać trzeba. A nie zaklinać rzeczywistość.

Prawdą jest też, że każdy z nas potrzebuje inaczej. Więcej lub mniej. Ale ważne, by na te nasze potrzeby spać dostatecznie. Sami wiemy, kiedy jesteśmy niedospani.

Sen to kluczowy element naszego codziennego funkcjonowania i zdrowia. Warto o tym przypominać, bo jakoś łatwo zapomnieć🫣

Bo to nie tylko nasza regeneracja komórek, odbudowa układu nerwowego, regeneracja fizyczna, podtrzymywanie równowagi hormonalnej, poprawa funkcji poznawczych, zapobieganie chorobom serca, zarządzanie stresem i poprawa samopoczucia psychicznego oraz zdrowy metabolizm. Ale jeszcze wiele innych podwodów, dla których sen jest ważny i naprawdę warto znaleźć na niego czas.

To kto dziś strzeli sobie 15 min. drzemkę?

Kolorowych snów☺️