Zgadzacie się, że bez ciekawości nasze życie byłoby nudne? Ja tak.

Avatar
5 ”min”

🙌Zgadzacie się, że bez ciekawości nasze życie byłoby nudne? Ja tak.

I od tego zaczynamy kolejny obszaru SPIRE. I czyli umysł🧠

Zaczynając ciekawością i otwartością właśnie. Bo to od nich zaczyna się praca nad odkrywaniem życia w pełni.

👉Od naszej otwartości na przyjmowanie nowych doświadczeń. Jest to fizyczna zdolność do doświadczania różnorodności świata. Bycia przez niego zaskakiwanym. Im bardziej jesteśmy na świat otwarci, tym mniej boimy się zmian. Im bardziej świat poznajemy, tym bardziej jesteśmy gotowi na to, co przyniesie kolejny dzień. Dzięki temu potrafimy doceniać małe momenty radości, które poczucie szczęścia tworzą.

👉Z drugiej strony mamy ciekawość, która prowadzi nas do poszukiwania doświadczeń i nowych wyzwań. Ciekawość to cecha naszego umysłu. Popychająca nas do szukania odpowiedzi na nurtujące pytania, do odkrywania, eksplorowania, ciągłego uczenia się rozwijania.

Gdy łączymy otwartość (ciało) i ciekawość (umysł), stajemy się prawdziwymi podróżnikami życia, gotowymi na każdy nowy krok. Otwartość pozwala nam przyjmować nowe wyzwania z determinacją i pozytywnym podejściem, a ciekawość sprawia, że każde wyzwanie staje się szansą do nauki i rozwoju.

Im więcej otwartości i ciekawości w życiu, tym więcej naszej dojrzałości.

💙Ciekawość i otwartość to pierwsze kroki, które prowadzą nas w świat. Bez nich na długo możemy utknąć w miejscu. I się nie rozwijać. Czasem to miejsce zastoju nazywamy strefą komfortu. Jest nam dobrze i nie mamy potrzeby wychylać z niej nosa. I pewnie nie zawsze trzeba. Ale jeśli rozwijać się chcemy – to bez tego się nie obejdzie. I oczywiście, że my się tego boimy. Bo tam cieplutko i swojsko. A my kochamy przewidywalność. Poza nią może być tak straszno…

Na szczęście otwartość i ciekawość można stopniowo oswajać.

‼️Od czego zaczynamy? Od pytania: Co jest dla Ciebie ważne? Po co ci to? Gdzie chciałabyś być za rok?

💙Otwierajmy się na świat i bądźmy go ciekawi. Żyjmy kolorowo.

A jeśli chcecie wrócić do duchowości i ciała w Akademii Szczęścia, zapraszam na mojego bloga:

A jeśli chcecie popracować nad swoją ciekawością i otwartością, napiszcie do mnie.