Wtorkowa Akademia Szczęścia

Avatar
5 ”min”

Hej Podróżniczko💙

Zaciekawiona i otwarta, mam nadzieję, na świat.

👉Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego refleksja i działanie są jak dwie strony tej samej monety? Oraz jaką moc ma ciekawość i otwartość?

‼️W skrócie: refleksja to nasza ciekawość, zaś działanie to otwartość. Obie popychają nas do zgłębiania tajemnic świata i samych siebie. To ciekawość (refleksja nad światem) daje nam motywację, by poszukiwać nowych ścieżek (działając, otwierać się na nowe doświadczenia) oraz radzić sobie z wyzwaniami, które życie niesie.

‼️Obie bez siebie nawzajem nie mają sensu. Refleksja (ciekawość) i działanie (otwartość) przenikają się wzajemnie i są ze sobą połączone.

👉Ciekawość bez otwartości na nowe doświadczenia kieruje nas na manowce. Bo jest tylko zbieraniem wiedzy. A to za mało. Potrzeba jeszcze doświadczać tę wiedzę w działaniu. Konfrontować ją z rzeczywistością. Wystawiać się na próby.

👉Tak samo ważne jest, byśmy były otwarte na to, co życie oferuje, ale w kontakcie z naszą ciekawością. Bo jak na ślepo będziemy tylko doświadczać, bez refleksji (i zadawania pytań), to jak ten chomik w kołowrotku będziemy się kręcić w kółko, trochę nie wiedząc po co to robimy. A im mniej rozumiemy, tym bardziej przyspieszamy.

💙Czyli tylko razem ciekawość oraz otwartość pozwalają nam żyć pełnią życia. Refleksja ocenia nasze postępy, rozumie sukcesy i porażki oraz poszukuje dróg rozwoju. Ale sama bez działania jest jak statek bez żagli. Tylko one sprawiają, że popłynie on w przez nas wskazanym kierunku. Refleksja pomaga nam znaleźć drogę, a działanie daje siłę, aby nią podążać.

‼️Zachęcam Cię dziś do zwrócenia uwagi na Twój balans między nimi.

👉Dopiero gdy je połączysz, stworzysz harmonię.

👉Zastanów się, czego chcesz w życiu doświadczyć, a następnie podejmij konkretne małe kroki, które Cię do tego przybliżą.

👉A jeśli ich nie podejmujesz, to pomyśl, co Ci daje Twoje niedziałanie. Przed czym Cię chroni? Ale też co Ci zabiera.

💙Jeśli potrzebujesz, razem przejdziemy przez te pytania. Napisz do mnie.