Wtorkowa Akademia Szczęścia. Tańcząc w jasnościach.

Avatar
5 ”min”

Jak to z nami jest?

Na pytanie, co u nas w życiu nie działa, potrafimy w sekundę wymienić z dziesięć rzeczy na wydechu. A na pytanie odwrotne, co jest ok – musimy się chwilę zastanowić. I nawet jak coś działa, to często dodać :no ale mogłoby być lepiej. Tańczymy więc w tych ciemnościach z radością.

O tym dziś w Akademii Szczęścia, która, jak pamiętacie (lub nie) – opiera się na psychologii pozytywnej. A ta, w odróżnieniu od tradycyjnej psychologii, nie zadaje pytania: Co jest nie tak? Raczej: Co idzie dobrze w Twoim życiu? Co Ci się udało?

Niby mała rzecz, a robi kolosalną różnicę.

Ostatnio było o ciekawości i otwartości, które w dużym stopniu warunkują nasze spełnienie w obszarze intelektualnym (I w SPIRE).

Dziś pogłębimy temat o potrzebę zadawania sobie pytań.

Ale jakich pytań? A no właśnie.

O Twoje mocne strony. O Twoje sukcesy. O osiągnięcia. Czyli zamiast pytać o ciemną stronę mocy, pytamy o jasną.

Prawda, że robisz to rzadziej?

A to droga do odkrycia Twojej siły i potencjału.

👉To tu kryje się często Twój pierwszy krok do tego, by poczuć się lepiej. I zamiast ciągle się poprawiać i dążyć do doskonałości, warto przypomnieć sobie, co już osiągnęłaś. Gdzie tkwi Twoja wyjątkowość.

💙Zamiast skupiać się więc tylko na deficytach i problemach, warto najpierw zajrzeć w siebie i poszukać swoich mocnych stron, zasobów i dotychczasowych osiągnięć. Przypomnieć sobie, że przecież one gdzieś w nas są. Czasem głęboko ukryte, ale jednak.

💙Kiedy przyzwyczaisz się do kierowania swojej uwagi na pozytywne aspekty życia, staniesz się bardziej świadoma siebie i swoich możliwości, ale przede wszystkim wzmocni się Twoja odporność psychiczna. No i będziesz mniej narzekać. A także skuteczniej radzić sobie z trudnościami i stresem, wykorzystując lepiej swój potencjał, o którym sobie przypomnisz.

Bo my często o nim zapominamy. Nie doceniamy siebie.

No dobra. To czas zadać sobie to pytanie:

  • 👉Co u mnie w życiu dobrze działa?

  • 👉Jakie są moje mocne strony i osiągnięcia?

‼️Zapraszam do tego tańca w jasności.

Z nim w pakiecie dostajecie wdzięczność. A ona też ma dużo wspólnego z naszym dobrostanem.